Restaureerimise kursused-õpituba

UUS: Kursus toimub laupäeval  19. novembril algusega kell 12.00

Osa võivad võtta kõik soovijad olenemata vanusest ja soost. Eelnev töökogemus ei ole vajalik.

EESMÄRK: Õpetada läbi praktilise töö ja teoreetiliste teadmiste  lihtsamaid mööblirestaureerimise võtteid. Antud kursus ei valmista ette kutselisi restauraatoreid.

MEETOD: Näitame ette töövõtted ja Teie püüate  järele teha. Praktilise tööga kaasnevad  teoreetilised kommentaarid. Õpetamine on individuaalne ja lähtub Teie poolt valitud esemest. Restaureerimise üldised põhimõtted  räägime koos läbi. Soovitav on ese fotografeerida  enne ja pärast restaureerimist, samuti töö käigus.

Teie küsite, meie vastame, jääte jänni, aitame.

ÕPITULEMUSED: Omandate teadmised, mis võimaldavad  hiljem tööd iseseisvalt jätkata. Lihtsamad esemed saavad restaureeritud tõenäoliselt  2-3 õppepäevaga. Jätkuva huvi korral võite uue eseme töösse võtta aga võib ka piirduda ainukordse kogemusega. Õppimise ja töö käigus tulevad teadmised ja kogemused traditsioonilistest vanamööbli viimistlusviisidest, oskate määrata enamlevinud puiduliike, töötate  lihtsamate puidutööriistadega . Lõpptulemusel viite koju tagasi oma kätega restaureeritud eseme.

AEG: September 2011 kuni  mai 2012  laupäeviti  2 korda kuus. Osalejate rohkusel tihendame kordade arvu. Töö algab kell 12.00 ja kestab  17.00ni

KOHT: Õpituba asub  aadressil Mõisa tee 2,Viimsi. Täpsema asukoha leiate kaardilt meie kodulehelt. Maja ees on tasuta parkimine.

TASUMINE:  Kursuse ühe päeva hind  35.-EUR.

Tasuda võib sularahas koha peal või ettemaksuna meie poolt esitatud arve alusel. Teile arve välja kirjutamiseks  palume saata meilile arve saaja nimi,aadress ja anda teada, kelle meilile arve saata.

Hind sisaldab kõiki vajalikke töömaterjale ja vahendeid,  kirjalikku õppematerjali ja kohvipause.

MIDA VEEL TÄHELE PANNA!

Palume kaasa võtta tööriided. Soovitame Teie poolt  restaureerimiseks valitud eseme foto meile eelnevalt meilile saata. Arutame koos, kas eesseisev töö on nende kursuste raames tehtav ja kui kaua aega kulub. Sobivad esemed on näiteks “ lutheri 3 pulgaga tool” või mõni teine lihtsama vormiga  tool, väike kapike, lauake,kirstuke ,laegas jne.

Antud kursuste raames ei õpetata vedrude sidumist ehk siis pehme polstri valmistamist, küll aga lihtsamate toolide riide vahetamist. Võivad olla ka spoonitud ehk vineeriga kaetud esemed. Vineeri seisund ei ole oluline.

Kursustel osalemine võib olla katkendlik, tulete siis kui saate. Kursustega võib liituda igal ajal.

KURSUSTE LÄBIVIIJAD:  Tiina Raal-töökogemus 30 aastat. Valdab traditsioonilisi viimistlusviise, tunneb vastavaid materjale ja vahendeid.

Mati Raal-töökogemus 32 aastat. Restaureerimisteaduste magister, EKA õppejõud

Lisainfo: Mati Raal 50 51 490

mati@tsunftijanes.ee


Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s